rekolekcje, misje święte, misjonarze, rekolekcje wielkopostne, rekolekcje adwentowe, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, rekolekcjoniści, OMI, zamówić mszę św., kierownictwo duchowe, klasztor, Kędzierzyn-Koźle

Rekolekcjoniści

Nasi misjonarze
o. Rafał Kupczak OMI

o. Rafał Kupczak OMI

Przełożony domu zakonnego (superior) od 2016 roku - misjonarz ludowy - rekolekcjonista.
Urodził się 2 września 1979 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył w klasztorze na Świętym Krzyżu 8 września 2001 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 26 maja 2007 roku. Imieniny obchodzi 29 wrześna.

o. Franciszek Żok OMI

o. Franciszek Żok OMI

Misjonarz ludowy (rekolekcjonista) - I radny domu zakonnego.
Pochodzi z Wielkopolski. Urodził się 26 kwietnia 1948 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1967 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 23 kwietnia 1973 roku. Imieniny obchodzi 11 maja.

o. Mieczysław Hałaszko OMI

o. Mieczysław Hałaszko OMI

W klasztorze pełni funkcję II radnego domu zakonnego. Proboszcz parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda OMI w Kędzierzynie-Koźlu od 2011 roku. Ojciec duchowny dekanatu.
Urodził się 15 marca 1951 roku w Kodniu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1970 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 20 czerwca 1976 roku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Imieniny obchodzi 1 stycznia.

o. Józef Chlebek OMI

o. Józef Chlebek OMI

Misjonarz ludowy (rekolekcjonista).
Urodził się 4 grudnia 1942 roku. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1962 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 23 czerwca 1968 roku. Pośród wielu zamiłowań o. Józefa znajduje się z pewnością historia naszego domu - zajmuje się archiwizowaniem wszelkich wydarzeń, jakie mają miejsce w klasztorze. Od wielu już lat animuje spotkania rodziców oblatów, którzy pochodzą z kędzierzyńskiej parafii. Imieniny obchodzi 19 marca.

o. Paweł Gomulak OMI

o. Paweł Gomulak OMI

Misjonarz ludowy (rekolekcjonista)
Papieski Misjonarz Miłosierdzia

Urodził się 2 września 1982 roku w Lublinie. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 2002 roku na Świętym Krzyżu, a święcenia prezbiteratu przyjął z rąk ks. abpa Stanisława Gądeckiego 31 maja 2008 roku. Odbywa studia doktoranckie z zakresu nauk biblijnych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Kapelan Sióstr Służebniczek w Komprachcicach koło Opola (od 2016 roku). Jego pasją jest muzyka, poezja, książka i fotografia. Kontakt: p.gomulak@yahoo.fr Telefon Misjonarza Miłosierdzia: 503188782

o. Franciszek Kaczmarek OMI

o. Franciszek Kaczmarek OMI

Pochodzi z Wielkopolski. Urodził się 26 stycznia 1937 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1954 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 18 marca 1962 roku. Obecnie posługuje siostrom służebniczkom z Kędzierzyna-Koźla. Imieniny obchodzi 24 stycznia.

o. Józef Niesporek OMI

o. Józef Niesporek OMI

Urodził się 19 kwietnia 1944 roku.Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1969 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 22 czerwca 1975 roku. Przez wiele lat posługiwał w Niemczech. Imieniny obchodzi 19 marca.

o. Marian Nowak OMI

o. Marian Nowak OMI

Misjonarz ludowy (rekolekcjonista).
Urodził się 8 grudnia 1955 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszą profesję w zgromadzeniu złożył 8 września 1977 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 12 czerwca 1983 roku. Przez wiele lat posługiwał jako duszpasterz w Czechach. Imieniny obchodzi w dniu swoich urodzin - 8 grudnia.

o. Mariusz Piasecki OMI

o. Mariusz Piasecki OMI

Wikariusz parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda OMI w Kędzierzynie-Koźlu.
Urodził się 4 września 1984 roku w Parczewie (diecezja siedlecka). Pierwsze śluby złożył 8 września 2004 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 29 maja 2010 roku w Obrze. Imieniny obchodzi 19 stycznia.

o. Wiesław Nowotnik OMI

o. Wiesław Nowotnik OMI

Wikariusz w parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu. Urodził się 1 grudnia 1969 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1990 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 20 czerwca 1996 roku. Imieniny obchodzi 9 grudnia.

o. Robert Skup OMI

o. Robert Skup OMI

Ekonom klasztoru. Misjonarz ludowy (rekolekcjonista).
Urodził się 21 lipca 1974 roku. Pochodzi z Siedlec. Pierwszą profesję złożył 8 września 1994 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 17 czerwca 2000 roku. Studiował teologię duchowości (licencjat) na Pontificia Facoltà TeologicaTeresianum w Rzymie. Obecnie odbywa studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami na Akademii Koźmińskiego w Warszawie. Imieniny obchodzi 17 kwietnia.

o. Antoni Skwierawski OMI

o. Antoni Skwierawski OMI

Urodził się 3 czerwca 1933 roku. Pierwsze śluby złożył 8 września 1953 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 24 czerwca 1959 roku. Pomaga w parafiach niemieckojęzycznych. Imieniny obchodzi 13 czerwca.

o. Antoni Walisko OMI

o. Antoni Walisko OMI

Misjonarz ludowy (rekolekcjonista). Kapelan sióstr w Porębie k. Kędzierzyna-Koźla.
Urodził się 13 marca 1953 roku. Pierwsze śluby złożył 8 września 1973 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 17 czerwca 1979 roku. Imieniny obchodzi 13 czerwca.

o. Leon Witek OMI

o. Leon Witek OMI

Urodził się 23 marca 1934 roku w Zdunach k. Krotoszyna. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1953 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 18 marca 1962 roku z rąk ks. bpa A. Baraniaka. Przez wiele lat posługiwał na Białorusi, gdzie oprócz pracy duszpasterskiej był także spowiednikiem kleryków grodzieńskiego seminarium. Pasją o. Leona jest niewątpliwie uśmiech i poczucie humoru. Udziela się ofiarnie w życiu parafialnym. Imieniny obchodzi 11 kwietnia.

o. Tomasz Woźny OMI

o. Tomasz Woźny OMI

Wikariusz w parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda OMI w Kędzierzynie-Koźlu.
Urodził się 18 lutego 1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Profesję wieczystą złożył 8 września 2006 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 31 maja 2008 roku z rąk ks. abpa Stanisława Gądeckiego. Imieniny obchodzi 3 lipca.